Jak Wojciech Cejrowski rozsławił Yerba Mate?

Wojciech Cejrowski ,,Boso przez świat” rozsławia Yerba Mate w Polsce

Yerba Mate, choć jeszcze parę lat temu była napojem niszowym i nieznanym, tak obecnie staje się coraz bardziej popularna. Napar zdecydowanie przykuwa uwagę osób, które szukają alternatywy dla kawy, napojów energetycznych czy po prostu dla tych, którzy poszukują nowego, ciekawego smaku. Wpływ na popularyzację naparu z ostrokrzewu paragwajskiego na pewno mają celebryci i osoby medialne. Jedną z takich osób jest zdecydowanie Wojciech Cejrowski “Boso przez świat”, który pomimo swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, pozostaje jednym z najbardziej popularnych podróżników w Polsce.

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Yerba Mate w Polsce

Odwołując się do statystyk, w 2019 roku Polska stała się drugim w Europie krajem pod względem spożywania Yerba Mate. Wiele osób chwali ją nie tylko za smak, ale także wartości zdrowotne. Na pewno ważnym w osiągnięciu tej pozycji był fakt, że w telewizji czy internecie można zauważyć coraz więcej zdjęć osób, które popularyzują spożywanie tego napoju. W pierwszej kolejności na pewno jest to Papież Franciszek, Leo Messi czy właśnie Wojciech Cejrowski, co pozwala na dotarcie do różnych grup wiekowych i zainteresowań.

 

Wojciech Cejrowski “Boso przez świat” – najpopularniejszy propagator Yerba Mate w Polsce

Wojciech Cejrowski ze względu na swoje zamiłowanie do podróży, odwiedził blisko 60 krajów na 6 kontynentach. W swoich programach telewizyjnych opowiada najczęściej o społeczności zamieszkującej dany kraj czy obszar świata. Wielokrotnie podróżnik spotkał się z falą krytyki, ze względu na swoje poglądy czy też wyszukane opinie. Niemniej jednak nie można mu odmówić faktu, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych publicystów w Polsce. Nieodłącznym elementem jego postaci jest na pewno tykwa wypełniona Yerba Mate. W swoich programach bardzo często niemal w każdym odcinku „Boso przez świat” opowiadał o jej walorach zdrowotnych czy smakowych. W jednym z odcinków zdecydował się przedstawić tradycyjny sposób parzenia Yerba Mate. Wspomniany odcinek, mówiący o tym został następnie umieszczony w serwisie YouTube. Obecnie jest on najczęściej oglądanym poradnikiem o Yerba Mate w Polsce w tym serwisie, ponieważ do tej pory obejrzało go nieco ponad 1 milion widzów. Opisy Yerba Mate można spotkać nie tylko w programach telewizyjnych i na kanale publicysty w serwisie YouTube. Wartościową wiedzę zawarł on także w książkach, przez co każdy zainteresowany działalnością Pana Wojciecha może natknąć się na jego rady. Zdecydowanie warto zapoznać się z twórczością Wojciecha Cejrowskiego, nie tylko ze względu na Yerba Mate, ale też ciekawostki ze świata i odległych terenów.

Wpis został opublikowany w kategorii Yerba Mate. Dodaj artykuł do zakładek.

Dodaj komentarz