Naturalny energetyk – Yerba Mate z guaraną

Yerba Mate z guaraną - naturalny energetyk, wspomagający aktywne działanie przez cały dzień

W tym artykule znajdziesz:

 

Co to jest guarana?

Guarana to roślina pochodząca z Ameryki Południowej i Środkowej o niewielkich czerwonych owocach, posiadająca liczne właściwości prozdrowotne. Swoją nazwę zawdzięcza zamieszkującym tereny Amazonki plemieniu Guarani, które jako pierwsze zaczęło robić z tej rośliny napar. Nasiona guarany zawierają bardzo dużą dawkę kofeiny, oraz teobrominę i teofilinę. Ma działanie silnie pobudzające, zwiększające koncentrację i poprawiające pamięć. Obecnie wysuszone nasiona guarany są najczęściej mielone na proszek lub przygotowywany jest z nich ekstrakt.

Ciekawostka: Mieszkańcy dorzecza Amazonii wykorzystywali guaranę jako środek płatniczy.

 

Guarana w Yerba Mate

Susz ostrokrzewu paragwajskiego z dodatkiem guarany to świetna propozycja dla studentów i osób pracujących przed komputerem. Połączenie prozdrowotnych i pobudzających właściwości Yerba Mate z energetyzującą guaraną staje się prawdziwą bombą energetyczną dla organizmu. Nie jest to tylko zasługa samej kofeiny, ale również całej gamy witamin: A, B1, B2, C oraz minerałów. Guarana ma bardzo specyficzny smak, orzeźwiający z gorzkimi nutami, co pozwala cieszyć się mate innym niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Yerba Mate z guaraną idealnie nada się do wykonania terere, czyli yerby przyrządzonej na zimno. Takie terere doskonale orzeźwi, mocno pobudzi i ugasi pragnienie w upalny letni dzień.

Yerba Mate z guaraną to świetna propozycja dla osób odchudzających się. Zmniejsza apetyt i zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu wspomaga utrzymanie diety. Oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza trawienie. Dzięki właściwościom pobudzającym ułatwia wykonywanie ćwiczeń fizycznych. To idealne wsparcie w walce ze zbędnymi kilogramami.

 

Naturalny energetyk

Yerba Mate z guaraną to dużo lepszy wybór niż popularne napoje energetyczne, które pobudzają na krótko i w niewielkim stopniu. Zawierają w niewielkich ilościach kofeinę i taurynę, natomiast przesycone się cukrami. Guaranina uwalnia się dłużej w organizmie człowieka, przez co pobudzenie trwa dłużej. Nasiona guarany zawierają do trzech razy więcej kofeiny niż kawa. W przeciwieństwie do kawy jest mniej szkodliwa, a jej działanie utrzymuje się nawet do 6 godzin.  Dlatego ostrokrzew paragwajski z dodatkiem guarany jest świetną alternatywą dla kawy oraz herbaty. Spożywanie tego naparu zadowoli osoby przemęczone, zestresowane i nieradzące sobie z codziennymi obowiązkami. Napar Yerba Mate z guaraną sprawdzi się doskonale do walki z pierwszymi objawami depresji. Świetnym przykładem są: CBSe Energia Guarana, Taragui Energia, El Pajaro Guarana czy Yerba Mate Green Mas Energia Guarana. Połączenie guarany i ostrokrzewu zapewnia spory zastrzyk energii w podejmowaniu codziennych wyzwań.

Zastrzyk energii można świetnie spożytkować na imprezie. Koniecznie sprawdź, jak wykorzystać Yerba Mate na imprezie!

Wpis został opublikowany w kategorii Yerba Mate. Dodaj artykuł do zakładek.

Dodaj komentarz