Polskie palarnie kawy

Polskie palarnie kawy - miejsce, gdzie kawa jest palona na miejscu i sprzedawana wszystkim chętnym miłośnikom kawy

Każdy z nas na pewno kiedyś słyszał o kawie z włoskich palarni. Warto jednak pamiętać, że palarnie kawy znajdują się prawie w każdym państwie i nasze polskie palarnie również zyskują na popularności. Palarnie kawy w Polsce przyciągają coraz więcej miłośników. To wszystko dzieje się za sprawą wyśmienitej jakości wypalonych ziaren kaw i wielu sukcesów naszych polskich baristów. Ziarna wypalane w Polsce dorównują kawom wypalanym w czołowych skandynawskich, włoskich czy niemieckich palarniom.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

 

Palarnia kawy

Palarnia kawy to wyjątkowe miejsce, gdzie odpowiednio traktowane ziarna kawy podlegają procesom palenia. Ziarna kawy można wypalić w czterech stopniach: jasnym, średnim, średnio ciemnym i ciemnym. Palenie kawy ma miejsce w szczególnie przygotowanych do tego piecach, gdzie temperatura może osiągnąć nawet 250 stopni Celsjusza. Wypalanie ziaren trwa przez kilkanaście minut, po to by pożądany stopień wypalenia został szybko osiągnięty.

 

Polskie palarnie kawy

Z pomocą naszego artykułu nigdy już nie zabłądzicie w poszukiwaniach dobrej i aromatycznej kawy. Sprawdźcie poniższą listę polskich palarni, przeczytajcie, w czym się specjalizują i odwiedźcie te, które najbardziej przypadły Wam do gustu!

 

CAFFE GRANO – Warszawa

Jest to jedna z nielicznych palarni znajdujących się w Polsce, która proponuje swoim klientom kompleksową obsługę biur. Oznacza to, że aromatyczna, świeża kawa, która jest wypalana we własnej palarni, trafia prosto do firm. Oferują oni również dystrybucję profesjonalnych ekspresów, jak i niezależny dział serwisowy, który pomoże o każdej porze. Kawa, znajdująca się w tym miejscu słynie ze swojego aromatu i wyjątkowego smaku. Klienci uwielbiają kontakt z tym sklepem, gdyż tak życzliwych i znających się na swoim fachu ludzi, jeszcze nie spotkali.

caffegrano.pl

ul. Jeziorna 1, 05-092 Łomianki

 

BeMyBean Specialty Coffee Roasters – Kraków

BeMyBean jako rzemieślnicza palarnia kawy ma w swoim asortymencie najwyższej jakości kawę ziarnistą, która pochodzi z Brazylii, Etiopii, Gwatemali i Peru. Odpowiednio obrobione ziarna, pakowane w specjalne worki są transportowane w surowej postaci właśnie do Krakowa. Palarnia kawy w Krakowie równomiernie wypalana ziarna w specjalistycznie przystosowanych do tego piecach. Wyjątkowość tej kawy tkwi w tym, że ziarna są palone niewielkimi seriami. Pomaga to uzyskać idealny balans między kwasowością a słodyczą ziaren. Prowadzony przez nich sklep internetowy daje możliwość zamówienia kawy online z dostawą pod same drzwi. Dla mieszkających niedaleko też jest opcja, można odwiedzić ich osobiście!

bemybean.pl

ul. Na dołach 8, 30-704 Kraków

 

Skład kawy – Gdynia

Skład kawy w Gdyni to nie fabryka, jest to miejsce, gdzie łączą się ludzie, jakość, emocje i pasja. Właśnie dzięki pasji i mozolnej ciężkiej pracy 3 młodym właścicielom udało się zbudować silną pozycję na rynku. Palą ziarna kawy i dostarczają je na terenie całej Polski, co pomaga poznać ich kawy większej rzeszy klientów. Oferują świetne kawy jednorodne, oczywiście z najlepszej jakości ziaren, jak i również ciekawe mieszanki kaw z takich segmentów jak premium czy speciality.

skladkawy.com

ul. Janka Wiśniewskiego 26, 81-335 Gdynia

 

Megan Coffee – Gdańsk

Wszystkie kawy z Megan Coffee w Gdańsku pochodzą z wysoko kontrolowanych plantacji, co ważne, każda partia ma certyfikat, co sprawia, że mamy pewność, co pijemy. Piece znajdujące się w tej palarnii są odpowiednio ustawione, tak by każdy gatunek kawy miał idealną temperaturę palenia Sprawi to, że smak będzie wyjątkowo wyważony i aromatyczny. Palarnia z Gdańska posiada dobrze rozbudowaną stronę internetową, gdzie znajdziemy sklep z kawami, jak i super ciekawego bloga, gdzie poznamy tajniki kawy i dowiemy się wielu ciekawych rzeczy.

megan-coffee.com

ul. Biwakowa 13, 80-299 Gdańsk

 

HardBeans – Opole

To miejsce tworzą ludzie z pasją i z miłością do kawy. Zebrane przez nich doświadczenie pomogło im stworzyć Hard Beans Coffee Roasters, palarnię, która specjalizuje się w przetwarzaniu kawy o najwyższej jakości. Ziarna im dostarczane są wyjątkowe i ręcznie zbierane. Pochodzą one z ekologicznych plantacji, są starannie i odpowiednio magazynowane i mają indywidualnie dobrane stopnie palenia. Właściciele mają wspólny cel – dążą do perfekcji. Przeprowadzają ciągle nowe badania, testy, robią wszystko, aby ziarna miały idealny aromat i smak i żeby każdy klient znalazł coś dla siebie.

hardbeans.com

ul. Armii Krajowej 35, 45-071 Opole

 

Palarnia kawy Paloma – Wrocław

Właściciele kilka lat temu wyruszyli do Barcelony, żeby nauczyć się obchodzić z kawą i wypalać ją w jak najlepszy sposób. Dzięki temu ziarna sprzedawane w ich sklepie mają niepowtarzalny aromat i smak. Aromatyczna palarnia kawy we Wrocławiu posiada w swojej ofercie tradycyjne ziarna kawy, ale również i te smakowe np. o smaku orzecha laskowego z morelą, czy róży z pomarańczą. Jednak wielu miłośników kawy nie mieszka we Wrocławiu. Właściciele wyszli temu naprzeciw! Stworzyli sklep internetowy, gdzie z każdego krańca Polski można zamówić ich wyjątkową kawę prosto do domu.

palomacoffee.pl

ul. Płac Solny 8-9, 50-061 Wrocław

 

Palarnia Kawy The White Bear – Białystok

Jak mówią właściciele tej palarni – kochają kawę, chcą ją dostarczać klientom w jak najlepszej jakości i w jak najpiękniejszej postaci. Palarnia kawy ziarnistej to ich pasja aż od 2009 r. W ich sklepie można dostać wszystkie potrzebne środki i akcesoria do parzenia kawy np. ekspresy, alternatywne akcesoria, ziarna kawy itp. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w białostockiej palarni można również wynająć ekspres do kawy razem z dostawą i nawet serwisem! Innowacyjnym pomysłem tej palarni było zastosowanie podwójnego opakowania – ekologiczny karton, a wewnątrz niego worek kraftowy ze strunowym zamknięciem i wentylem. Dzięki temu opakowaniu kawa dłużej zatrzymuje aromat i świeżość.

palarniathewhitebear.pl

ul. Produkcyjna 72, 15-680 Białystok

 

Palarnia kawy „Kopernik” – Toruń

Rodzinna palarnia kawy ,,Kopernik” z Torunia specjalizuje się wypalaniu najlepszej jakości ziaren Arabiki. Główną ich zaletą jest starannie wyselekcjonowany, wyjątkowy smak ziaren, których aromat zostaje w pamięci na długo. Warto też wspomnieć, że owa palarnia posiada swój sklep internetowy, gdzie z łatwością można zamówić pyszne, świeżo palone kawy prosto do domu. Poza wypalaniem kawy dbają też o przepiękną jej prezentację i design. Tworzą przepiękne opakowania, które wykonywane na zamówienie klientów pojedynczych, jak i firm, wpadają w gusta nawet najbardziej wymagających gości.

palarniakawykopernik.pl

ul. Żeglarska 6, 87-100 Toruń

 

Planeta Kawy – Bochnia

Właściciele, jako wielcy miłośnicy kawy, postanowili odczarować Bochnię z soli. Ta miejscowa palarnia może się pochwalić bardzo przyjazną, rodzinną atmosferą, jak i fachowym doradztwem. Każdy gość ma możliwość skomponowania swojej własnej mieszanki ziaren, ale to nie wszystko! Klient może również samodzielnie zaprojektować naklejki na opakowanie kawy, jak i spersonalizować opakowanie w dowolny sposób np. na prezent! Warto zwrócić uwagę na fakt, że każdy odwiedzający może zamawiać kawę cyklicznie do domu, co oznacza, że pracownicy będą regularnie w określonych dniach dostarczać kawę pod same drzwi klienta.

planetakawy.pl

ul. Partyzantów 3A, 32-700 Bochnia

 

Zacisze Anioła – Łańcut

Mała kawiarnio – palarnia, która serwuje swoim klientom rzemieślniczą kawę od samego rana. Zaletami tego miejsca są między innymi samodzielnie palone ziarna kawy, jak i szeroki wybór ciast, deserów, herbat i lodów. Właściciele tego urokliwego miejsca prowadzą w kawiarni malutki sklepik, który oferuje swoim gościom świeżo wypaloną kawę ziarnistą, mieloną Speciality oraz Premium. Można tam dostać również wiele aromatycznych herbat i potrzebnych domowych akcesoriów.

kawaspeciality.com.pl

ul. Ottona z Pilczy 21, 37-100 Łańcut

 

Momento Coffee Rzeszów

Dwójka młodych ludzi prowadzi tą lokalną palarnię kawy w Rzeszowie już od wielu lat. Miejsce to słynie ze świeżych ziaren, pozyskiwanych z najdalszych zakątków świata. W swojej ofercie mają również sprzedaż internetową, jak i klimatyczną kawiarnię, w której możemy się napić świeżo palonej kawy przy unoszącym się w całym lokalu przyjemnym aromacie palonych ziaren.

momentocoffee.pl

ul. Reformacka 1/3, 35-026 Rzeszów

 

Podsumowanie

Jeżeli następnym razem zabraknie wam kawy i będziecie łamać się z myślami, gdzie tym razem kupić idealną, to wybierzcie się, bez zastanowienia do polskiej palarni. Znajdziecie tam wszystko, czego szukacie, a przy okazji wesprzecie polskich przedsiębiorców. Warto wiedzieć, że jedne z lepszych polskich palarni znajdują się między innymi w Warszawie, Krakowie, Gdyni i Rzeszowie! 

Zabierz rodzinę oraz przyjaciół i wybierzcie się na aromatyczną wycieczkę po palarniach!

Wpis został opublikowany w kategorii Kawa. Dodaj artykuł do zakładek.

Dodaj komentarz