Liść ostrokrzewu – Yerba Mate dla osób starszych

Yerba Mate zapewnia szereg korzyści zdrowotnych, które leczniczo wpływają na działanie całego organizmu oraz zmniejszają negatywne skutki procesów starzenia

 

W tym artykule przeczytasz:

 

Dlaczego liść ostrokrzewu to przyjaciel osób starszych?

Wielokrotnie mówi się o cudownym działaniu Yerba Mate i jej bogatym składzie. Czy w przypadku osób starszych jest równie pomocna i bezpieczna? Jak liść ostrokrzewu dokładnie wpływa na organizm i czy rzeczywiście warto pić napar z jego suszu? Emeryci, renciści oraz seniorzy to grupa osób, którym picie Yerba Mate w szczególny sposób może pomóc. Zielone złoto Indian zapewnia szereg korzyści zdrowotnych, które leczniczo wpływają na działanie całego organizmu oraz zmniejszają negatywne skutki procesów starzenia.

Jak Yerba Mate wpływa na seniorów? 

  • chroni przed chorobami wirusowymi – liść ostrokrzewu doskonale radzi sobie z różnego typu przeziębieniami. Wpływa naszą odporność i witalność. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy organizm dużo bardziej jest podatny zachorowaniu na grypę.
  • zmniejsza poziom złego cholesterolu i wspomaga pracę serca – zawarte w produkcie polifenole, witaminy i minerały zwiększają wydajność układu krążenia oraz redukują ryzyko zawału. Ze względu na te właściwości, Ministerstwo Zdrowia Argentyny oficjalnie uznało Yerba Mate za napój korzystny dla serca.
  • zapobiega starzeniu się skóry – Yerba to napój cudownie działający na urodę. Susz z ostrokrzewu paragwajskiego wpływa na gładkość i elastyczność skóry, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek.
  • poprawia funkcje umysłowe – dzięki stymulantom oraz kofeinie, napar zwiększa koncentrację i poprawia pamięć. W przeciwieństwie do innych napojów energetyzujących Yerba Mate nie powoduje bólów głowy, drżenia ani szybkiego skoku, czy spadku energii. Susz doskonale działa na trudności z zasypianiem w nocy. Warto sięgać po napój rano lub wczesnym popołudniem, aby uniknąć zakłócania regularnych harmonogramów snu.
  • leczy zaburzenia trawienne – liść ostrokrzewu stymuluje produkcję kwasów żółciowych i żołądkowych, pomagając szybko oraz skutecznie rozkładać żywność. Spożywana codziennie Yerba może również zmniejsza zaparcia i zabija bakterie, które powodują nieświeży oddech. Napój pomaga także skutecznie rozkładać węglowodany, umożliwiając bardzo szybkie wykorzystanie żywności jako źródła energii, korzystnie wpływając na wagę i wzrost energii fizycznej.

Liść ostrokrzewu paragwajskiego jako źródło witalności

Yerba Mate zawiera szeroki zakres witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które poprawiają ogólny stan zdrowia osób starszych. Jednak warto pamiętać, że liść ostrokrzewu wchodzi w reakcję z niektórymi lekarstwami i substancjami. Dlatego ważne jest, by przed wypiciem naparu skonsultować się z lekarzem. Większość seniorów może bezpiecznie pić ten rodzaj napoju. Korzystna dawka w ich przypadku polega na systematycznym stosowaniu 2 razy dziennie po około 5 łyżek stołowych Yerba Mate. W zależności od potrzeb warto spróbować smacznych mieszanek z owocami czy ziołami, które dodatkowo wspierają zdrowie: Verde Mate Frutos del Bosque, Yerba Mate Green Fuerte, czy El Pajaro Silueta Limon.

Wpis został opublikowany w kategorii Yerba Mate. Dodaj artykuł do zakładek.

Dodaj komentarz